ΟΝΕΙΡΑ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ - Energy Bits

Energy Bits

ΟΝΕΙΡΑ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ - Energy Bits - RadioTelevision of Slovenia

Τέσσερις 17 χρονοι μαθητές Τεχνικού Λυκείου ο Ροκ, ο Μάρκο, ο Βάσκο και ο Ούρος έχουν μία ειδική αποστολή. Θα κατασκευάσουν ένα μοντέλο ηλιακού αεροσκάφους και θα διεκδικήσουν το εθνικό ρεκόρ αντοχής.

Το ENERGY BITS είναι ένα πολυμεσικό έργο για τη βιώσιμη ενέργεια και την εξοικονόμηση ενέργειας που υποστηρίζεται από το πρόγραμμα Intelligent Energy Europe (Ευφυής Ενέργεια για την Ευρώπη) της ΕΕ, με στόχο την παροχή κινήτρων για αλλαγή συμπεριφοράς και την προώθηση καινοτόμων πρακτικών μεταξύ των ατόμων ηλικίας 14-18 ετών. Στην πλατφόρμα πόρων που παρέχει, προτείνεται μια συλλογή 24 ντοκιμαντέρ, ένα διαδικτυακό ντοκιμαντέρ, εργαλεία για τη συμμετοχή και ένα ηλεκτρονικό εκπαιδευτικό παιχνίδι σε 9 γλώσσες.

Βρίσκεστε εδώ: Home Πρωτοσέλιδο Τελευταία Νέα ΟΝΕΙΡΑ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ - Energy Bits