Εκπαιδευτική επίσκεψη μαθητών του 1ου ΕΠΑ.Λ Ιωαννίνων στον Ο.Τ.Ε.

Τη Δευτέρα 27-11-23, οι μαθητές της Β’ Τάξης του Τομέα Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού του 1ου ΕΠΑ.Λ Ιωαννίνων πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη στο Ψηφιακό Κέντρο του Ο.Τ.Ε. Ιωαννίνων.

Ο Προϊστάμενος και το τεχνικό προσωπικό μας ξενάγησαν σε όλους τους χώρους του κέντρου (κατανεμητές, μεταλλάκτες, DSLAM). Στη συνέχεια, στην αίθουσα εκπαίδευσης του κέντρου έγινε επίδειξη καθαρισμού και συγκόλλησης οπτικής ίνας, οργάνων μέτρησης γραμμών, ενώ ακολούθησε συζήτηση με τους μαθητές για τον τρόπο λειτουργίας των τηλεπικοινωνιακών κέντρων και δικτύων.

Οι Διευθυντές του 1ου ΕΠΑ.Λ. -1ου Ε.Κ. Ιωαννίνων και οι συνοδοί καθηγητές θέλουν να ευχαριστήσουν θερμά τον Προϊστάμενο του κέντρου κ. Γιώργο Πάσκο, τον τεχνικό κ. Ευάγγελο Βράκα και το υπόλοιπο προσωπικό για τη θερμή υποδοχή και την αναλυτική ενημέρωση.

Βρίσκεστε εδώ: Home Sample Data-Articles Εκπαιδευτική επίσκεψη μαθητών του 1ου ΕΠΑ.Λ Ιωαννίνων στον Ο.Τ.Ε.