ΑΝΟΙΞΕ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟΥ ΕΤΟΥΣ-ΤΑΞΗΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΤΩΝ ΕΠΑΛ

Από σήμερα οι ενδιαφερόμενοι για τις Εξετάσεις Πιστοποίησης αποφοίτων του Μεταλυκειακού Έτους - Τάξης Μαθητείας των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑ.Λ.) 1ης περιόδου 2024, μπορούν να υποβάλλουν ηλεκτρονικά την αίτηση συμμετοχής τους στην ειδική εφαρμογή, μέσω της ιστοσελίδας του ΕΟΠΠΕΠ πατώντας εδώ, επισυνάπτοντας και τα απαιτούμενα δικαιολογητικά σε ηλεκτρονική μορφή.

Η προθεσμία για την υποβολή της αίτησης είναι έως και τις 08/05/2024.

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε την ιστοσελίδα του ΕΟΠΠΕΠ

Δείτε τον τελικό πίνακα κατάταξης Μαθητείας 2023 - 24 του 1ου ΕΠΑ.Λ. Ιωαννίνων στο σύνδεσμο:

ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ 2023 - 2024

Δείτε τον προσωρινό πίνακα κατάταξης έγκυρων αιτήσεων Μαθητείας 2023 - 24 στο σύνδεσμο:

ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΕΓΚΥΡΩΝ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ 2023 - 2024

ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟ ΕΤΟΣ - ΤΑΞΗ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ 2023 - 2024

Αγαπητοί μαθητές,

Όσοι ενδιαφέρεστε για τη μαθητεία σχολικού έτους 2023 - 2024, πρέπει να κάνετε την αίτησή σας στο πληροφοριακό σύστημα
https://e-mathiteia.minedu.gov.gr/   από τη Δευτέρα, 16/10/2023 και ώρα 15:00 μέχρι τη Δευτέρα, 23/10/2023 και ώρα 10:00.

Οι ειδικότητες που θα λειτουργήσουν στο σχολείο μας για το έτος 2023 - 24 είναι:

1.  ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ, ΔΙΚΤΥΩΝ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ

2.  ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ

3.  ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΨΥΞΗΣ, ΑΕΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ

4.  ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ

5.  ΤΕΧΝΙΚΟΣ Η/Υ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ Η/Υ

Παρατίθενται τα link με τις εγκυκλίους:

Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων μαθητευόμενων για συμμετοχή στο Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας – περιόδου 2023 - 2024

Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων για εκδήλωση ενδιαφέροντος εκπαιδευτικών ΕΠΑ.Λ. και Ε.Κ. για θέσεις εποπτών – εκπαιδευτικών σε ειδικότητες του Μεταλυκειακού Έτους – Τάξης Μαθητείας – περιόδου 2023 - 2024

ΟΡΙΣΤΙΚΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ 2022-2023

Δείτε εδώ τους Οριστικούς Πίνακες Κατάταξης των Υποψηφίων Μαθητευομένων  του Μεταλυκειακού Έτους – Τάξη Μαθητείας της Ζ φάσης 2022-2023.

ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ Ζ' φάσης 2022-2023

Μπορείτε να δείτε τους  προσωρινούς Πίνακες Κατάταξης Υποψηφίων Μαθητευομένων εδώ

ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΣΤ΄ΦΑΣΗΣ

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ

ΤΕΧΝΙΚΟΣ Η/Υ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ Η/Υ

ΟΡΙΣΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟΥ ΕΤΟΥΣ - ΤΑΞΗ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ  Ε' ΦΑΣΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2020-2021

Δείτε εδώ τον Οριστικό Πίνακα Κατάταξης των Υποψηφίων Μαθητευομένων της Ε’ φάσης του Μεταλυκειακού Έτους – Τάξη Μαθητείας για το 2021.

ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ Ε' ΦΑΣΗΣ

Δείτε εδώ τον Προσωρινό Πίνακα Κατάταξης των Υποψηφίων Μαθητευομένων της Ε’ φάσης του Μεταλυκειακού Έτους – Τάξη Μαθητείας για το 2021.

Επί του προσωρινού πίνακα είναι δυνατή η υποβολή ενστάσεων στο 1ο ΕΠΑ.Λ. Ιωαννίνων από την Δευτέρα 21/12/2020 έως και την Τρίτη 22/12/2020 και ώρα 12:00.

Ε΄ φάση υλοποίησης του Μεταλυκειακού Έτους-Τάξη Μαθητείας

Ξεκίνησε η υποβολή αιτήσεων για συμμετοχή στο Μεταλυκειακό Έτος - Τάξη Μαθητείας των ΕΠΑΛ περιόδου 2020-2021 ( ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ )

Προθεσμία Υποβολής αιτήσεων

Οι ενδιαφερόμενοι θα υποβάλουν ηλεκτρονικά τις αιτήσεις συμμετοχής στο Μεταλυκειακό έτος – Τάξη μαθητείας από την Πέμπτη 10 Δεκεμβρίου, ώρα 18.00 έως και την Κυριακή 20 Δεκεμβρίου και ώρα 23:59.

Διαδικασία Υποβολής αιτήσεων

Η αίτηση καθώς και τα απαραίτητα δικαιολογητικά υποβάλλονται ηλεκτρονικά από τους ενδιαφερόμενους στη διεύθυνση e-mathiteia.minedu.gov.gr σύμφωνα με τις οδηγίες που θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Πληροφοριακού Συστήματος Μαθητείας.
Η ίδια διαδικασία ακολουθείται και για όσους υποψήφιους πληρούν τις προϋποθέσεις υποβολής αίτησης και έχουν αναζητήσει και λάβει βεβαίωση δέσμευσης εργοδότη. Τονίζεται ότι ο εργοδότης δεν δύναται να έχει α’ βαθμού συγγένεια με τον μαθητευόμενο.
Επισημαίνεται ότι η όποια επικοινωνία αποφοίτων με ΕΠΑ.Λ. καθώς και η εκδήλωση ενδιαφέροντος για συμμετοχή στο «Μεταλυκειακό έτος-Τάξη μαθητείας» δεν αντικαθιστά τη διαδικασία υποβολής αιτήσεων.
Σημειώνεται ότι κάθε υποψήφιος στην Ε΄ φάση υλοποίησης του Μεταλυκειακού Έτους-Τάξη Μαθητείας έχει δικαίωμα υποβολής μόνο μίας αίτησης συμμετοχής και μόνο σε ένα ΕΠΑ.Λ. της επιλογής του.

Δείτε αναλυτικά τη διαδικασία και τα απαραίτητα συνοδευτικά έγγραφα – δικαιολογητικά στον παρακάτω σύνδεσμο:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟ ΕΤΟΣ-ΤΑΞΗ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ – ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2020-2021

Βρίσκεστε εδώ: Home Μαθητεία ΕΠΑΛ