ΑΝΟΙΞΕ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟΥ ΕΤΟΥΣ-ΤΑΞΗΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΤΩΝ ΕΠΑ.Λ.

Από σήμερα οι ενδιαφερόμενοι για τις Εξετάσεις Πιστοποίησης αποφοίτων του Μεταλυκειακού Έτους - Τάξης Μαθητείας των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑ.Λ.) 1ης περιόδου 2024, μπορούν να υποβάλλουν ηλεκτρονικά την αίτηση συμμετοχής τους στην ειδική εφαρμογή, μέσω της ιστοσελίδας του ΕΟΠΠΕΠ πατώντας εδώ, επισυνάπτοντας και τα απαιτούμενα δικαιολογητικά σε ηλεκτρονική μορφή.

Η προθεσμία για την υποβολή της αίτησης είναι έως και τις 08/05/2024.

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε την ιστοσελίδα του ΕΟΠΠΕΠ

Ευχαριστήρια Επιστολή

Ο Διευθυντής, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές του 1ου ΕΠΑ.Λ Ιωαννίνων ευχαριστούν θερμά την κτηνίατρο κ. Ντασκαγιάννη Γιούλη , για την αναλυτική και εμπεριστατωμένη ενημέρωση μας, με αφορμή την Πανελλήνια Σχολική Ημέρα Φιλοζωίας.

Ελπίζουμε να μας δοθεί η ευκαιρία να συνεργαστούμε ξανά στο μέλλον.

Δείτε το πρόγραμμα του σχολείου που ισχύει από 05/02/2024  στον  σύνδεσμο:  Ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων του σχολείου

Ανακοίνωση: Πανελλήνιες 2024:

Μέχρι αύριο οι αιτήσεις συμμετοχής των υποψηφίων

Μέχρι αύριο οι αιτήσεις συμμετοχής υποψηφίων Γενικών Λυκείων (ΓΕΛ) και Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ) στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2024.

Όλοι οι υποψήφιοι που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις Πανελλαδικές εξετάσεις έτους 2024 των Γενικών Λυκείων (ΓΕΛ) και των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ), για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, πρέπει να υποβάλουν στο Λύκειό τους Αίτηση-Δήλωση υποψηφιότητας συμμετοχής στις εξετάσεις αυτές.

Από το Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού υπενθυμίζεται ότι η προθεσμία υποβολής της εν λόγω αίτησης για φέτος λήγει αύριο Παρασκευή 15-12-2023.

Επισημαίνεται ότι η ανωτέρω προθεσμία είναι αποκλειστική και μετά την παρέλευσή της δεν γίνεται δεκτή καμία Αίτηση-Δήλωση. Τις σχετικές εγκυκλίους και τα αντίστοιχα υποδείγματα, οι υποψήφιοι μπορούν να τα αναζητούν στην επίσημη ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας www.minedu.gov.gr  στο σύνδεσμο ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

Την Πέμπτη 21/12/2023 το 1ο ΕΠΑΛ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ θα πραγματοποιήσει ημερήσια εκδρομή στην πόλη των Τρικάλων.

Το κόστος θα περιλαμβάνει τη μετακίνηση με λεωφορείο προς και από τον προορισμό.
Αριθμός μαθητών & συνοδών: 200

Πληροφορίες: 2651045993

Ηλίας Αυδίκος

Επίσκεψη Α' Λυκείου στο ΚΠΕ Κόνιτσας

Την Παρασκευή 8/12/2023 οι μαθητές της Α Τάξης του σχολείου μας συμμετείχαν στο πρόγραμμα του ΚΠΕ Κόνιτσας “Ορειβατικά Περιβαλλοντικά Μονοπάτια”. Οι μαθητές ενημερώθηκαν για το ιστορικό γεφύρι της Κόνιτσας και την οικολογική αξία του ποταμού Αώου, και βίωσαν την ευεργετική επίδραση της φύσης κάνοντας πεζοπορία δίπλα στο όμορφο ποτάμι. Ευχαριστούμε θερμά τους υπεύθυνους του προγράμματος κ. Καραμπίνα Φίλιππο και κ. Σακαρέλη Χρήστο.

Υποκατηγορίες

Βρίσκεστε εδώ: Home Sample Data-Articles