ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, σας προσκαλούμε την Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου 2023 και ώρα 18:00 μ.μ. στην εκδήλωση που διοργανώνει το 1ο ΕΠΑ.Λ. Ιωαννίνων σε συνεργασία με το ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Ιωαννίνων με θέμα «Εφηβεία: διαχείριση εφηβικής συμπεριφοράς - αποκλίνουσες και παραβατικές συμπεριφορές των εφήβων», η οποία θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας.

Θα ακολουθήσει εποικοδομητική συζήτηση για το πώς διαχειριζόμαστε την εφηβική συμπεριφορά γονείς κι εκπαιδευτικοί, καθώς και τις αποκλίνουσες συμπεριφορές των εφήβων. Θα αναζητηθούν οι λόγοι αυτής της συμπεριφοράς και θα συζητηθούν «καλές» πρακτικές αντιμετώπισής της. Επίσης, γονείς κι εκπαιδευτικοί μπορούν να μοιραστούν τις δικές τους εμπειρίες και να δεχτούν χρήσιμες συμβουλές από την ψυχολόγο του σχολείου και τη διεπιστημονική ομάδα του ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Ιωαννίνων.

Σας παρακαλούμε θερμά να παρευρεθείτε ΟΛΟΙ στην εκδήλωσή μας, για να συζητήσουμε για τα παιδιά μας…

Με εκτίμηση,

η Διεύθυνση και ο Σύλλογος διδασκόντων του 1ου ΕΠΑ.Λ. Ιωαννίνων.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ

• Χαιρετισμός από τη φιλόλογο κα Διμπλαλέξη Ασημίνα εκ μέρους του συλλόγου διδασκόντων του 1ου ΕΠΑ.Λ. Ιωαννίνων.
  • Χαιρετισμός από τον κ. Σταύρου Ιωάννη, προϊστάμενο του ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Ιωαννίνων.
  • Σύντομη παρουσίαση για την εφηβεία και τη συμπεριφορά των εφήβων από την ψυχολόγο του σχολείου και τη διεπιστημονική ομάδα του ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Ιωαννίνων.
  • Εποικοδομητική συζήτηση για θέματα της εφηβείας που απασχολούν γονείς κι εκπαιδευτικούς.
Βρίσκεστε εδώ: Home Sample Data-Articles Πρόσκληση